Egy nő hangulata nagyban függ a hormonoktól is, amelyek szintje más és más a menstruációs ciklus különböző fázisaiban. Ingerlékenység, idegesség, feszültség, a változó hangulat… Ugye ismerős? Pont ezt érzed minden menstruáció előtt.
Hasonló panaszokról számol be a nők közel fele. Azért történik ez így, mert 7-10 nappal a menstruáció előtt leesik a szerotonin-szint (amit gyakran boldogsághormonnak is neveznek). Az orvosok ezeket a szimptómákat menstruáció előtti tünetegyüttesnek nevezik, vagyis PMS-nek (az angol: Premenstrual Syndrome kifejezésből).
Igyekezz segíteni ezen. Ez alatt a pár nap alatt lassíts a tempón. Nem érdemes magad ellen harcolni és még jobban rontani a hangulatodon. Valami nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd? Nincs miért aggódnod, majd kijavítod később. Koncentrálj azokra a dolgokra, amelyek örömet okoznak neked. Amennyire csak lehetőséged van, ilyenkor kerüld az új és fontos ügyeket, kihívásokat és a hivatalos utakat. Bepótolod ezeket közvetlenül a vérzés után. Ekkor ugyanis megnő az ösztrogén-szint, amely megfelelő energiabombát jelent, és segít valóra váltanod a terveket, amelyekhez nem volt erőd vagy kedved a menstruációd alatt.
A havi vérzés ideje alatt is fontos a sport, amely szabályozza az anyagcserét, javítja a közérzetet, csökkenti a fájdalomérzetet. Igyekezz biciklizni, kocogni vagy tornászni.
Ha pedig azon szerencsések közé tartozol, akiknek ilyen panaszuk egyáltalán nincs: örülj az élet szépségeinek!